Sort multiple columns simultaneously by holding down the Shift key and clicking a second or third column header.

NumberFirstnameLastnameClubTimePostionGenderGender
Postion
CategoryCategory
Postion
46 Graeme Kafka Tyne Bridge Harriers 11:38:06.416 1 Male 1 M 1
20 Kimberley Cavill Pickering RC/Cavill Coaching 11:59:41.184 2 Female 1 F 1
73 Ben Shacklock Harrogate Harriers 12:06:48.738 3 Male 2 M 2
40 Sam Heward Clapham Chasers 12:11:45.850 4 Male 3 M 3
68 Keith Robson teamURINE 12:34:49.739 5 Male 4 M40 1
18 Alison Caldwell Carnethy Hill RC 14:08:54.359 6 Female 2 F 2
37 Peter Gibson Border Search & Rescue Unit 14:17:52.037 7 Male 5 M40 2
52 Toni Metcalfe Abu Dhabi Striders 14:18:34.254 8 Female 3 F 3
9 Elaine Bisson Elvet striders 14:33:02.649 9 Female 4 F40 1
83 Daniel Swain 14:47:34.604 10 Male 6 M 4
74 Barry Simpson Team Simpson 14:48:32.293 11 Male 7 M 5
64 Andy Rankin Wee County Harriers 15:11:02.948 12 Male 8 M50 1
35 Jamie Entwistle Lauderdale Limpers 15:45:32.180 13 Male 9 M 6
32 Nigel Douglas Harpenden Arrows 15:56:00.140 14 Male 10 M50 2
69 Amanda Ross 15:57:39.013 15 Female 5 F 4
45 Michelle Jeffrey 15:57:39.908 16 Female 6 F40 2
22 David Christie 16:02:07.480 17 Male 11 M40 3
47 Craig Kilday 16:16:00.488 18 Male 12 M40 4
81 Peter Storey Derwent Valley Running Club 16:16:04.510 19 Male 13 M40 5
15 Roy Buchanan Portobello running club 16:27:05.584 20 Male 14 M40 6
59 David Paterson Gala Harriers 16:35:57.604 21 Male 15 M40 7
79 Ian Stark Border Search and Rescue 16:35:58.400 22 Male 16 M40 8
48 John Kirby derwent vally running club 16:45:18.955 23 Male 17 M 7
90 Terence Ward 17:27:12.200 24 Male 18 M40 9
14 Duncan Buchanan 17:27:12.820 25 Male 19 M40 10
24 Garry Collins 18:07:43.709 26 Male 20 M40 11
61 Iain Prentice 18:07:51.629 27 Male 21 M50 3
84 Bruce Taylor Garioch Roadrunners 18:10:45.561 28 Male 22 M50 4
66 Nicola Redgwell Garioch Roadrunners 18:10:55.051 29 Female 7 F50 1
72 Antony Sadler 18:22:23.802 30 Male 23 M40 12
36 David George 18:22:24.249 31 Male 24 M50 5
43 Gill Inglis RTC Warrior 18:24:26.424 32 Female 8 F40 3
49 Fiona Kirkaldy 18:24:27.042 33 Female 9 F50 2
96 Lynne Zabek Kinross Road Runners 18:50:44.408 34 Female 10 F40 4
51 Avril Mackay Run Peterlee 18:53:20.193 35 Female 11 F50 3
13 Tony Brown Stocksfield Striders 18:53:20.876 36 Male 25 M50 6
58 Charlie Nobbs 18:58:39.493 37 Male 26 M50 7
38 Mike Gilbert 18:58:41.204 38 Male 27 M50 8
87 Noel Urwin N/A 18:59:22.952 39 Male 28 M50 9
42 Ian Hodson-Fraser Washington Running Club 18:59:25.559 40 Male 29 M40 13
44 Jonathan James NORTH SHIELDS POLY 19:04:52.283 41 Male 30 M 8
94 David Wotton Claremontroadrunners 19:04:58.368 42 Male 31 M40 14
93 Christine Wiseman Run Peterlee 19:05:03.929 43 Female 12 F40 5
7 Emily Beaumont Quakers RC 19:08:22.536 44 Female 13 F 5
23 Helen Clark Quakers Running Club 19:08:23.268 45 Female 14 F 6
65 Heather Ratnage-Black 19:09:19.770 46 Female 15 F40 6
10 Alastair Black Durham Fell Runners 19:09:20.121 47 Male 32 M 9
75 Adele Sinclair Derwent Valley Running Club 19:10:06.114 48 Female 16 F40 7
50 Claire Knox Derwent Valley Running Club 19:10:07.553 49 Female 17 F40 8
89 Sarah Wallace Metro Aberdeen Running Club 19:12:41.910 50 Female 18 F 7
70 Mark Russell Stocksfield Striders 19:12:42.601 51 Male 33 M40 15
71 Siân Russell 19:29:39.959 52 Female 19 F 8
16 David Burns 19:29:40.628 53 Male 34 M 10
21 Joel Chaney Carnethy Hill Running Club 19:31:09.876 54 Male 35 M 11
97 Catriona Frampton 19:35:44.746 55 Female 20 F 9
11 Gregg Boughey KMAC DNF 56 Male 36 M40 16
12 Alison Brown DNF 56 Female 21 F50 4
17 John Butters Northumberland Fell Runners DNF 56 Male 36 M40 16
19 Rory Campbell Gala Harriers DNF 56 Male 36 M40 16
2 Gary Baker N/A DNF 56 Male 36 M50 10
25 Andrew Cooling Washington Running Club DNF 56 Male 36 M40 16
27 Joanne Danby Washington Running Club DNF 56 Female 21 F50 4
29 Joshua Dautrich Dirt Bag Runners DNF 56 Male 36 M 12
31 Tony Davis Northumberland fell runners DNF 56 Male 36 M 12
33 James Eadington DNF 56 Male 36 M 12
34 Darren Elliott DNF 56 Male 36 M 12
39 Steffen Haugk Vegan Runners DNF 56 Male 36 M50 10
4 Stephen Ball tweed striders DNF 56 Male 36 M50 10
5 Gareth Bartlett RAF Athletics DNF 56 Male 36 M 12
53 Jamie Millar Edinburgh Running Network DNF 56 Male 36 M 12
54 Jo Mitchinson Washington running club DNF 56 Female 21 F40 9
56 Ian Naylor DNF 56 Male 36 M50 10
6 Karl Baxter Ashington Hirst Running Club DNF 56 Male 36 M50 10
60 Gemma Poole Washington Running Club DNF 56 Female 21 F 10
67 Nicholas Rhys DNF 56 Male 36 M40 16
78 Karen Spence falkland trail runners DNF 56 Female 21 F50 4
8 Nicholas Belcher Derwent Valley Running Club DNF 56 Male 36 M 12
82 Eric Sutherland Edinburgh Hash House Harriers DNF 56 Male 36 M70 1
85 Vicky Thompson Ashington Hirst running club DNF 56 Female 21 F 10
86 Fiona Tweedie Tweedie Steel City Striders DNF 56 Female 21 F40 9
88 Karen Vernon Team Urine DNF 56 Female 21 F40 9
91 Janice Webster Jogscotland Kinross/ Pitreavie AAC DNF 56 Female 21 F40 9
92 Jason West Trail Outlaws DNF 56 Male 36 M40 16
95 Peter Wright Cairngorm Runners DNF 56 Male 36 M40 16